7 rzeczy, których nie powie ci twój wykonawca domu
29 lip 2022

7 rzeczy, których nie powie ci twój wykonawca domu

Post by Serwis S.A.

Reklama: http://geograf-geodezja.pl

Papierkowa robota to Twoja odpowiedzialność
Jeśli chodzi o inspekcje, zatwierdzenia prawne i pozwolenia na pracę, wykonawca nie zmruży oka. Nie mogliby się mniej przejmować bezpieczeństwem Twojego domu, bo nie będą w nim mieszkać. Wielu wykonawców nie ma nawet licencji budowlanej, a oni nie przyznają się do tego, dopóki nie zaczniesz ich przesłuchiwać.
Należy sprawdzić ubezpieczenie
Twój wykonawca nie przypomni Ci, abyś sprawdził swoje osobiste ubezpieczenie domu lub przejrzał ich ubezpieczenie. Jeśli wykonawca lub podwykonawca zostanie ranny w pracy i nie ma polisy ubezpieczeniowej na pokrycie szkód, być może będziesz musiał zapłacić odszkodowanie pracownicze ze swojej kieszeni.
Składam obietnice, których nie zamierzam dotrzymać
Wszyscy mamy nadzieję, że wszystko pójdzie szybko i projekt zostanie ukończony w odpowiednim czasie. Kiedy wykonawca twierdzi, że praca zajmie mu najwyżej miesiąc, praktycznym rozwiązaniem jest pomnożenie szacowanego czasu przez 3 (co w tym przypadku oznacza trzy miesiące). Co więcej, większość wykonawców jest mistrzem we wszystkich dziedzinach, ale w żadnej. Mówią ci, że mogą zająć się wszystkim i zgadzasz się w nadziei na zaoszczędzenie dużo czasu i pieniędzy. Wkrótce, żałujesz pozwalając tej samej osobie obsługiwać hydraulikę i elektryczność.

Moja niska oferta oznacza obniżenie oczekiwań
Musisz wzbudzić podejrzenia, jeśli znajdziesz wykonawcę, który licytuje znacznie niżej niż inni, z którymi konsultowałeś się w sprawie pracy. Zazwyczaj mniej pieniędzy przekłada się na substandardowe produkty i słabe wykonanie.
Nie jestem projektantem
Wykonawcy zawsze wybierają łatwą drogę. Nie biorą pod uwagę estetyki ani ogólnej wykonalności. Jeśli celujesz w coś ekskluzywnego, prawdopodobnie powinieneś zatrudnić architekta. Wykonawcy nie lubią współpracować z architektami, ponieważ nie mogą już robić tego, co im się podoba, a ich udział pieniężny się kurczy.
Płatność z góry oznacza, że masz więcej pieniędzy do dyspozycji
Nigdy nie popełniaj błędu płacenia za pracę z góry. Możesz płacić w ratach w miarę rozwoju projektu lub wydać kwotę ryczałtową po zakończeniu prac. W przeciwnym razie wykonawca ma naturalną pokusę, by przepłacać i opóźniać prace.
Nie oczekuj, że będę sprzątał
Prace budowlane są nieładne. Kurzu, śmieci i gruzu pod koniec pracowitego dnia jest zwykle dużo. Porozmawiaj o sprzątaniu na początku, albo twój dom będzie przypominał wysypisko śmieci w ciągu kilku dni.

0 Comments

Leave a Comment