8 mar 2019

Czym się kierować wybierając lampy do salonu?

Post by Redaktor

Właściwe oświetlenie jest jednym z elementów dobrze urządzonego wnętrza. Układ lamp, świeczników, żyrandoli może wpływać na ogólną atmosferę i nastrój w pomieszczeniu. Światło może stworzyć wygodę, albo wręcz przeciwnie, uczynić atmosferę ciemną i zimną. Niewłaściwe dobrane lampy do salonu mogą całkowicie zepsuć ogólny obraz nawet najdroższego wnętrza.

Połączenie kilku rodzajów oświetlenia pozwala osiągnąć pożądany efekt i stworzyć wymagany poziom oświetlenia. Dodatkowe lampy do salonu emitują miękkie, jednolite światło, które pomaga się zrelaksować. Mogą być wykonane w różnych stylach od klasycznych do modeli w nowoczesnym stylu.

Lampy wiszące do salonu – centralne elementy aranżacji

Jeśli ktoś chce uporządkować oświetlenie i wprowadzić energię do wnętrza, najlepiej wybrać wiszącą lampę do salonu. Oryginalne modele czasami wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki oświetleniowej, a zatem będą dobrym dodatkiem do aranżacji wnętrza.

Lampa w salonie

Lampa w salonie

Lampy do salonu

Lampy do salonu

Wybór lampy do salonu nie jest łatwym zadaniem, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę szereg parametrów. Przede wszystkim jest to wielkość pokoju. Do dużych pomieszczeń z wysokimi sufitami nadają się modele o średnicy 60 cm, które mogą być zarówno klasycznymi lampami, jak i stylowymi żyrandolami. Małe pomieszczenia mogą być uzupełnione kompaktowymi rozwiązaniami, zaprojektowanymi na 3-5 żarówek. Jeśli wysokość sufitu jest niewielka, najlepiej jest pozostać na oświetleniu sufitowym.

Czym się kierować wybierając lampy do salonu?

W takiej różnorodności modeli lamp do salonu łatwo się zdezorientować, a zatem ryzyko dokonania złego wyboru jest wysokie. Najważniejsze kryteria przy wyborze tych urządzeń oświetleniowych to:

  • Styl, w którym będzie znajdować się lampa
  • Rozmiar lampy
  • Moc urządzenia
  • Forma
  • Projekt liczby abażurów itp.

Stylistyka lamp do salonu

Ogólny styl pomieszczenia to kolejny ważny parametr, który należy wziąć pod uwagę przed zakupem urządzenia oświetleniowego. Eleganckie lampy do salonu mogą przybrać postać kryształowego żyrandola czy modelu lampy z tkaniny, które pięknie wkomponują się we wnętrze urządzone w stylu klasycznym. Mogą mieć metalową lub brązową ramę. Natomiast niezwykłe lampy salonowe w postaci świec dodają elegancji. Żyrandole z kutą ramą nadają się do salonów z kominkiem

Oświetlenie akcentowe zostało zaprojektowane specjalnie w celu zwrócenia uwagi na niektóre detale wystroju. Tworzą światło kierunkowe i najczęściej mają konstrukcję obracającą się, co pozwala kierować strumień światła w jednym lub w drugim kierunku, w zależności od sytuacji. Lampy o geometrycznych kształtach, ze szczegółami wykonanymi ze szkła i metalu, doskonale pasują do nowoczesnego stylu. Brązowe lub złote odcienie żyrandoli z wielotorowymi elementami pomogą uzupełnić salon w stylu prowansalskim.

0 Comments

Leave a Comment