Czym się powinniśmy kierować przy wyborze szkoły, aby uzyskać prawo jazdy?
11 mar 2020

Czym się powinniśmy kierować przy wyborze szkoły, aby uzyskać prawo jazdy?

Post by Redaktor

Czy kierowanie się ceną to dobry pomysł?

Młodzi ludzie, którzy się wybierają na kurs nauki jazdy kierują się przeważnie ceną takowego kursu. Taki wybór niestety przynosi bardzo często konsekwencje negatywne w postaci niezdanych egzaminów czy też dodatkowych kosztów. Może się oczywiście zdarzyć, że wybierając kurs w najniższej cenie uda nam się akurat zdać egzamin za pierwszym razem, ale jest to o wiele mniej prawdopodobne, a niżeli gdyby wybrali ośrodek szkoleniowy kierując się całkiem innymi kryteriami.

Na co należy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim powinniśmy zobaczyć jak wygląda samo biuro. Gdy mamy sporo zastrzeżeń, to możliwe, że ośrodki te również niepoważnie podchodzą do swoich kursantów. Dobra szkoła powinna mieć wykładową salę z siedzącymi miejscami, rzutnik multimedialny, tablice jak i także komputery, na których przeprowadzać można testy egzaminacyjne. Przydatne są także plansze ze znakami czy też ze skrzyżowaniami. Tego rodzaju pomoce naukowe naprawdę pomagają przyswoić wiedzę.

Poza tym dowiedzieć się powinniśmy czy dany ośrodek posiada własny plac manewrowy, który jest utwardzony oraz wyłączony z ruchu. Warto także zwrócić uwagę na to czy plac jest w ogóle oświetlony tak, abyśmy mogli korzystać z niego także wieczorami.

Oprócz predyspozycji indywidualnych bardzo ważne jest również to, abyśmy trafili na naprawdę odpowiedniego instruktora. To przecież z nim spędzimy w samochodzie 30 godzin. Musimy się czuć komfortowo. Instruktor musi potrafić przekazywać nam wiedzę niezbędną do poruszania się po drogach. Zasięgnąć warto tutaj opinii znajomych, którzy mają już za sobą egzamin na prawo jazdy. Z całą pewnością będą one kopalną wiedzy o instruktorach z którymi im się zdarzyło jeździć. Powinniśmy także zwrócić uwagę, czy konkretny instruktor traktuje nauczanie innych jak swoje zajęcie stałe czy tylko w ten sposób dorabia sobie. Na rynku znajdziemy masę polecanych szkół nauki jazdy. Jedną z nich jest http://mach.waw.pl/.

 

0 Comments

Leave a Comment