Czyszczenie rur
18 sty 2022

Czyszczenie rur

Post by Redaktor

Bardzo często rury odpowiadają za transport nieczystości, które osadzają się  na wewnętrznych ściankach w ten sposób zmniejszając ich średnice zwiększając ryzyko zapchania się ich. Jeśli chcesz zachować drożność rur to powinieneś regularnie je czyścić ze złogów i zanieczyszczeń. 

 

Mechaniczne czyszczenie rur kanalizacyjnych 

Tego typu prace wykonuje się za pomocą specjalnych urządzeń oraz odpowiednich dobranych do całości spirali, głowicy, a także końcówek czyszczonych, które dobiera się w zależności od poziomu zabrudzenia, z jakim mamy styczność. Głowica używanego sprzętu osiąga duże prędkości obrotowe, które pozwalają nie tylko na dokładne wyczyszczenie rur, ale także na usunięcie zalegających przeszkód, które mogą powodować zator. Głowice te wprowadza się do rur poprzez demontaż WC. 

 

Jak często powinno czyścić się takie rury? 

Częstotliwość, z jaką powinniśmy przeprowadzać czyszczenie rur zależna jest od wielu różnych czynników. Głównie zależy to od tego, czy zachowany prawidłowo spadek, który sprawia, że zanieczyszczenia swobodnie spływają spełnia swoją rolę i nie dochodzi do zagęszczania się brudu np. w zlewie, czy muszli klozetowej. Drugi ważny aspekt to jakość korzystania z tego typu instalacji, czyli nie należy do niej wrzucać co, tylko się da. Najgorszą rzeczą, jaką możemy wlać do kanalizacji to gorący olej, gdyż substancja ta mając styczność z innymi związkami spowoduje wybuch i doprowadzi do uszkodzenia rur, a także kanalizacji ulicznych. 

 

Czyszczenie rur Kraków

W przypadku problemów z kanalizacją warto zwrócić się do jednych z lepszych firm w Krakowie, które dysponują samochodami, które pełnią rolę pogotowia hydraulicznego i kanalizacyjnego. 

0 Comments

Leave a Comment