Firma na jeden uśmiech cz.2
29 lis 2018

Firma na jeden uśmiech cz.2

Post by Redaktor

Mama ma, mam i ja

Przez wiele lat to dzieci były głównymi i właściwie jedynymi adresatami

usług ortodontycznych. Dzisiaj coraz częściej aparaty na zębach możemy zobaczyć u dorosłych. Ograniczeń wiekowych nie ma, a poprawa uzębienia jest wskazana w każdym wieku.

– Średnia wieku pacjentów w moim gabinecie to 30 lat – twierdzi Anna Banaszczyk-Rozbicka. -Większość z nich to młodzi, pracujący ludzie, którzy czują potrzebę poprawy swojego wyglądu, a także zadbania o zdrowie.

Leczenie ortodontyczne trwa około dwóch lat i składa się na nie głównie zakładanie aparatów. W tym czasie pacjenci odwiedzają gabinet średnio raz w miesiącu. Istotne jest więc posiadanie szerokiej oferty, która umożliwi pacjentowi wybranie odpowiedniego aparatu spośród wszystkich możliwych opcji. Pacjent może zdecydować się na aparat wykonany z metalu, ceramiki, a nawet kryształu. Ze względu na długi okres leczenia gabinety ortodontyczne w dużej mierze bazują na stałych pacjentach. Dlatego niezwykle ważne jest nawiązanie z nimi dobrego kontaktu. Dla tych, którzy decydują się na prowadzenie gabinetu ortodontycznego, powinno to być nie tylko biznesem, lecz także pasją.

Poświęcam swojej pracy dużo czasu. Staram się odpowiadać na pytania pacjentów i rozwiewać wszystkie ich wątpliwości. Uczestniczę też w kursach doszkalających – opowiada Anna Banaszczyk-Rozbicka.

Prowadzenie gabinetu ortodontycznego wymaga od ortodonty połączenia dwóch ról: przedsiębiorcy i lekarza. Dlatego warto dobrze się przygotować oraz w miarę możliwości uzupełniać swoje kwalifikacje.

– Pod koniec marca uczestniczyłam w kursie na temat prawa medycznego w praktyce lekarza ortodonty. Prowadząc własną tak odpowiedzialną działalność, trzeba znać prawa i obowiązki – podkreśla Anna Banaszczyk–Rozbicka. – Staram się jednak, aby w obliczu mnożących się przepisów, nakazów i obowiązków najważniejszy w mojej praktyce był pacjent – jego dobro i zadowolenie.

Koszty otwarcia gabinetu ortodontycznego są spore. Warto jednak zainwestować. Do ortodontów ustawiają się kolejki, więc problem z brakiem pacjentów nie istnieje. Przeciętna wizyta kontrolna w trakcie leczenia ortodontycznego trwa 15 minut i kosztuje pacjenta od 100 do 200 zł. Do tego dochodzą zabiegi stomatologiczne, które również najczęściej wykonywane są w gabinetach ortodontycznych oraz marże wliczone w cenę aparatów. Wszystko wskazuje na to, że nawet po odliczeniu kosztów związanych z prowadzeniem gabinetu, jest to pewny i dochodowy biznes.

Anna Szulepa

Tags:

1 Comments

Firma na jeden uśmiech cz.1 – DROGA – Serwis internetowy 29 listopada 2018 at 10:54 -

[…] Czytaj dalej: http://drogisamorzadowe.pl/firma-na-jeden-usmiech-cz-2/ […]

Leave a Comment