Garnki kuchenne – nowoczesne rozwiązania
6 gru 2018

Garnki kuchenne – nowoczesne rozwiązania

Post by Redaktor

Garnki kuchenne o cienkich ściankach, przypalające dna, gorące lub ruszające się uchwyty, to już przeszłość. Produkty kuchenne nowej generacji w przeciwieństwie do swoich poprzedników, mają na celu ułatwianie prac kuchennych. Coraz wyższa jakość idzie w parze z trwałością, a użyteczność garnków to już nie kilka a kilkadziesiąt lat. Taka zmiana z pewnością się opłaci.

Konstrukcja to podstawa

Nowoczesne garnki podobnie jak te starsze modele wykonuje się ze stali nierdzewnej. Różnią się one jednak grubością ścianek oraz dna. Im więcej warstw stali, tym lepiej. Głównie dlatego, że zmniejsza to skłonność do przywierania. Ważne jest, aby naczynie zostało wykonane z wysokiej jakości stali np. Cromargan. Jedną z firm produkujących wysokie jakościowo naczynia jest niemiecka marka wmf. Garnki, które produkuje, są wytrzymałe i odporne.

Dla większości użytkowników ważny jest wygląd garnka. Nie chodzi tu o jego kształt a o estetykę. Najlepiej, gdyby produkt wciąż wyglądał „jak nowy”. Wysokiej klasy garnki spełniają te wymagania. Dobrej jakości stal prezentuje się wspaniale, błyszczy i jest odporna na zarysowania.

Ciepło, ale nie za ciepło

Rękawice kuchenne? To już niepotrzebne. Dzięki metodzie zastosowanej przez firmę wmf, garnki już nie będą parzyły. Wszystko dzięki unikalnej funkcji Cool +. Jej zadaniem jest zmniejszenie przepływu ciepła w uchwytach garnka oraz w jego pokrywie, poprzez odizolowanie tych części gumowymi pierścieniami od nagrzewającej się powierzchni garnka.

Nie bez znaczenia jest również wnętrze naczynia. Tu akurat ważna jest odpowiednio wysoka temperatura. Równomiernie rozprowadzone ciepło sprawi, że potrawa już nigdy nie będzie mieszanką dwóch temperatur.

Wielozadaniowość

Wymagania stawiane przez klientów dotyczą nie tylko wyglądu i cech garnków. Naprzeciw ich oczekiwaniom producenci zwiększają użyteczność tych produktów oraz asortyment. W sprzedaży dostępne są garnki w szerokiej gamie rozmiarów i kształtów. Przystosowane do przygotowywania konkretnych potraw lub uniwersalne.

Większość modeli umożliwia gotowanie na kuchenkach indukcyjnych. Inne przeznaczone są do wszystkich modeli kuchni. Kolejny rodzaj stworzony został do użytku na kuchenkach z palnikami.

Nowoczesne garnki są tak odporne, że można je bez obaw myć w zmywarkach. To z pewnością wielkie ułatwienie. Podczas zakupu należy zwrócić uwagę na rodzaj stali i wybrać oznaczenie 18/10. Tylko takie połączenie chromu z niklem pozwoli uniknąć ręcznego zmywania.

 

Małgorzata Wierzbicka

0 Comments

Leave a Comment