jak zwiększyć metabolizm w organizmie preparaty
21 maja 2020

jak zwiększyć metabolizm w organizmie preparaty

Post by Redaktor

Metabolizm – to system złożonych przemian biochemicznych odbywających się w organizmie podczas przetwarzania składników odżywczych i ich transformacja w energię i materiały niezbędne dla organizmu. Ten proces spowalnia brak równowagi między tymi procesami, co może prowadzić do zwiększenia masy ciała i innych nieprzyjemnych konsekwencji. W niektórych przypadkach są zalecane leki przyspieszające metabolizm.
Co powoduje spowolnienie metabolizmu?

Jeżeli metabolizm osoby jest zepsuty, to nawet zdrowe odżywianie i sport nie dostarczy żądanych rezultatów. W tych przypadkach stosowane leki przyspieszające proces przemiany materii.

 

Metabolizm zależy od kilku czynników: wieku, poziomu aktywności fizycznej oraz tła emocjonalnego. Na jego spowolnienie mogą wpływać następujące czynniki:

  • brak rozkładu posiłków;
  • niezrównoważona dieta;
  • duża ilość w diecie konserwantów, pestycydów, tłuszczów trans, wzmacniaczy smaku;
  • brak odpowiedniego snu; hipodynamia;
  • niedobór żelaza; odwodnienie;
  • niektóre choroby, na przykład, o charakterze endokrynologicznym.

Preparaty, przyspieszające metabolizm

Preparaty, przyspieszające metabolizm mogą być wytwarzane w różnych formach. Zasadniczo działają na dwa sposoby: blokując proces wchłaniania tłuszczu lub hamując apetyt. Zazwyczaj  te preparaty  są podzielone na trzy grupy: leki hormonalne, sterydy anaboliczne i symulatory sterydów.

Jednym z preparatów, przyspieszających metabolizm i które sprzyjają utracie wagi, jest Meridia. Jest to niemiecki lek, który przyspiesza ten proces i pomaga kontrolować apetyt, normalizuje poziom cholesterolu, cukru we krwi, peptydów C, będąc pełnoprawnym przyspieszaczem procesów metabolicznych.

Preparaty o tym samym mechanizmie działania: Reduxin i Subutramina. Składnikiem aktywnym w nich jest siburatyna, która przez długi czas daje uczucie sytości i zmniejsza cholesterol kwas moczowy. Zaczyna działać od czwartego dnia stosowania.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment