Kwartet smyczkowy – idealny sposób na wyjątkową atmosferę podczas ślubu
28 wrz 2020

Kwartet smyczkowy – idealny sposób na wyjątkową atmosferę podczas ślubu

Post by Redaktor

Każda para młoda pragnie, aby ich ślub był wyjątkowy. Dobrym pomysłem jest zatem wynajęcie kwartetu smyczkowego na uroczystość ślubną. To idealny sposób na zapewnienie pięknej oprawy muzycznej. Tym bardziej, że repertuar grany przez kwartety smyczkowe jest naprawdę szeroki.

Idealny kwartet smyczkowy na ślub

Każdy kwartet smyczkowy składa się z czterech muzyków. To dwójka muzyków grających na skrzypcach, muzyk grający na altówce oraz muzyk grający na wiolonczeli lub kontrabasie. Wybór kwartetu smyczkowego na ślub nigdy nie może być przypadkowy. Zatrudnić należy zespół profesjonalny, posiadający doświadczenie w realizacji ślubnej oprawy muzycznej. Dlatego przed wyborem warto zapoznać się z opiniami na temat różnych zespołów. Takie opinie bez problemu znaleźć można w internecie. Wystarczy wpisać np. „oprawa muzyczna ślubu Wrocław„. Oprócz samych opinii w sieci znaleźć można też firmy video z nagranymi wykonaniami. Takie nagarnia z pewnością pomogą przy wyborze kwartetu smyczkowego na ślub.

Oprawa muzyczna ślubu

Oczywiście bardzo ważny jest dobór odpowiedniej repertuaru. Każdy profesjonalny kwartet smyczkowy zagrać potrafi klasyczne utwory, które idealnie pasują do ceremonii ślubnej. Wymienić można tu choćby marsz Mendelssohna, arie Bacha, „Canon in D” Pachelbela czy „Ave Verum Corpus” Mozarta. Pamiętać trzeba, że oprawa muzyczna towarzyszyć może nie tylko podczas samej uroczystości. Dobrze jeśli muzycy grać będę jeszcze przed samą uroczystością kiedy goście dopiero się zbierają. Kwartet smyczkowy może zapewnić oprawę muzyczną także po ceremonii podczas składania życzeń. W tym momentach sięgnąć można także poza repertuar klasyczny. Kwartet muzyczny może wówczas zagrać utwory muzyki rozrywkowej. Oczywiście dopasowane do uroczystości ślubnej.

Oprawa muzyczna na ślubie jest niezwykle ważna. Dzięki niej para młoda i wszyscy zaproszeni goście mogą poczuć wyjątkową i podniosłą atmosferę. Dodatkowo muzyka także wzbudza emocje, a tych na ślubie nigdy nie brakuje. Warto zatem pomyśleć o wyjątkowej oprawie muzycznej podczas ślubu.

0 Comments

Leave a Comment