Odżywka białkowa
29 maja 2019

Odżywka białkowa

Post by Redaktor

Zdrowy tryb życia, do którego należy przede wszystkim regularny trening oraz dobra i zbilansowana dieta są fundamentem by móc cieszyć się zdrowiem na wiele lat. U każdej osoby aktywnej fizycznie niezbędnym makroskładnikiem jest białko, które odgrywa kluczową rolę jeśli chodzi o rozbudowę masy mięśniowej oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Białko jest nie tylko istotne w życiu sportowca, ale także u osób pracujących ciężko fizycznie.

Wedle badań udział białka w codziennym jadłospisie powinien wynosić około 30 procent. Krótko mówiąc ilość zjadanego białka powinna wynosić od 1 do nawet 2 gram na każdy kilogram masy ciała. Dla większości może wydawać się to nie lada wyzwaniem, dlatego też dobrą alternatywę stanowi odżywka białkowa, która w bardzo prosty sposób będzie w stanie pokryć dzienne zapotrzebowanie na ten makroskładnik.

Zalety odżywki białkowej

Odżywka białkowa to przede wBszystkim najszybszy możliwy sposób na uzupełnienie białka. Wyróżnić można 2 główne rodzaje: izolat oraz białko serwatkowe. Pierwsze z nich jest szybko wchłanianym białkiem, jednak jego cena jest znacznie wyższa niż w przypadku serwatki, które wchłania się wolniej. Nie zmienia to jednak faktu, że oba rodzaje są godne polecenia. Baczną uwagę należy również zwrócić na producenta oraz jego renomę. Na rynku suplementów nie brakuje wybrakowanych produktów i warto o tym pamiętać.

Jednym z najlepszych producentów jest z całą pewnością Olimp. Ich odżywki białkowe cechują się wysoką jakością oraz gwarancją co do składu. Ich produkty można bez najmniejszego problemu odnaleźć pod tym adresem https://olimpsport.com/pl/produkty-42/odzywki-i-suplementy-130/odzywki-bialkowe-49.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment