Polerowanie lamp – samodzielnie czy w warsztacie?
19 gru 2020

Polerowanie lamp – samodzielnie czy w warsztacie?

Post by Redaktor

Stare i mocno zszarzałe reflektory to zmora wielu kierowców. Lampy z czasem stają się niemal całkowicie zamglone i nie oświetlają już dobrze drogi. Mogą także razić innych kierujących, którzy jadą z przeciwka. Na szczęście nie ma konieczności by kupować fabrycznie nowe i bardzo drogie reflektory. Wystarczy spolerować matowy i utleniony plastik. Czy warto jednak robić to samodzielnie? Przekonajmy się.

Jak się do tego zabrać?
Na początek musimy zakupić kilka rzeczy. Przede wszystkim musimy mieć maszynę polerską, kilka rodzajów past, a także papier ścierny różnych gradacji. Wszystko rozpoczyna się od demontażu lampy z auta, co może nie być łatwe. Nie poleca się robić tego na samochodzie, ponieważ można bardzo łatwo uszkodzić lakier wokół reflektora. Jeżeli nie mamy doświadczenia, to praca będzie długa i żmudna. Czasami może się zdarzyć, że uszkodzimy światło do tego stopnia, że nie będzie już możliwe jego uratowanie. Dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie ze specjalnych serwisów, które oferują polerowanie reflektorów Kraków ma ich całkiem sporo, podobnie jak każde inne duże miasto.

Zalety wybrania serwisu
Decydując się na skorzystanie z usług warsztatu, przede wszystkim zaoszczędzimy sporo czasu. Fachowcom wykonanie polerki zajmie góra kilkanaście minut na jeden reflektor, jeżeli nie będzie problemów np. z jego demontażem. Co więcej, możemy przy okazji załatwić inne sprawy, takie jak choćby okresowa wymiana oleju Kraków to miasto, które ma bardzo wiele serwisów trudniących się odnawianiem reflektorów. Z pewnością znajdziemy taki, gdzie będzie można zlecić przy okazji wykonanie wielu innych napraw bądź czynności serwisowych.

0 Comments

Leave a Comment