Powłoki hydrofobowe do kamienia
28 gru 2018

Powłoki hydrofobowe do kamienia

Post by Redaktor

Powierzchnie kamienne prezentują się fenomenalnie, zarówno marmur czy też granit to materiały, po które często sięgamy we wnętrzu naszego domu jak i w przypadku elementów małej architektury ogrodowej. Na kamień często decydują się także różnego rodzaju firmy i przedsiębiorstwa. Warto jednak wiedzieć, że materiał ten powinien zostać odpowiednio zabezpieczony, aby jak najdłużej zachować swoją formę i cieszyć oko swoją wysoką estetyką. Dostępne powłoki hydrofobowe do kamienia to wprost idealne, dedykowane produkty do tego, aby taką powierzchnię kamienną odpowiednio zabezpieczyć.

Zabezpieczenie kamienia specjalną powłoką hydrofobową

Najlepszym zabezpieczeniem kamiennej powierzchni jest pokrycie jej specjalną powłoką. Bezsprzecznie, jest to najlepsze rozwiązanie, głównie ze względu na szereg zalet, jakie ze sobą niesie:

  • Powłoka hydrofobowa do kamienia uodparnia jego powierzchnię na różnego rodzaju niesprzyjające warunki atmosferyczne.
  • Powłoka tego rodzaju doskonale zabezpieczy kamień przez wynikaniem brudu. W przeciwnym razie może on mocno osadzać się na kamiennej powierzchni, a nawarstwiające się jego ilości mogą z czasem nie dać się już w prosty sposób usunąć z kamienia, tym samym mocno psując jego estetykę. Dodatkowo, warstwa hydrofobowa zabezpiecza kamień przez powstawaniem nieestetycznych osadów, które lubią pojawiać się na kamieniu.
  • Warstwa hydrofobowa uniemożliwia wnikanie wgłąb kamienia takich substancji jak oleje oraz tłuszcze, wodę, a także substancje spożywcze takie jak herbata czy sok.
  • Powłoka hydrofobowa jest odporna mechanicznie, posiada też dobrą odporność chemiczną. Jest odporna na ścieranie, a także na promieniowanie UV.
  • Dzięki zastosowaniu powłoki hydrofobowej na kamieniu nie pojawia się pleśń.

Co najczęściej się zabezpiecza? 

Zdecydowanie najczęściej taką powłoką pokrywane są płytki kamienne, zarówno te ścienne jak i podłogowe. Coraz częściej w taki sposób zabezpiecza się też granitowe blaty kuchenne, a także inne gładkie powierzchnie dekoracyjne wykonane z tego materiału.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment